شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه سراسری


شرایط ثبت نام نقل و انتقال دانشگاه سراسری

شرایط ثبت نام نقل و انتقال دانشگاه سراسری

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور 9099071647

تماس از استان تهران 9092305579

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانشجویان دانشگاه های روزانه که بنا به دلایلی قصد ادامه تحصیل در دانشگاه خود ندارند، می توانند در زمان هایی که توسط وزارت علوم تحقیقات و فناوری در نظر گرفته می شود، نسبت به تغییر دانشگاه خود اقدام نمایند. این دسته از دانشجویان در صورتی که شرایط مورد نظر را داشته باشند، می توانند درخواست خود را مبنی بر انتقالی یا مهمانی را، به سایت وزارت علوم تحقیقات و فناوری اعلام نمایند. بنابراین اگر متقاضی ثبت نام نقل و انتقالی می باشید، با مطالعه ادامه مطلب از زمان و شرایط ثبت نام نقل و انتقالی اطلاع یابید. همچنین جهت اطلاع از شرایط تغییر رشته در مقطع کارشناسی دانشگاه سراسری با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید.  

نقل و انتقلات دانشگاه های روزانه، از طریق سایت وزارت علوم تحقیقات می باشد.

شرایط ثبت نام نقل و انتقال دانشگاه سراسری

تمام دانشجویان برای ارسال درخواست خود مبنی بر میهمانی یا انتقال به دانشگاه دیگر، باید ابتدا از شرایط آن اطلاع یابند سپس نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. شرایط نقل و انتقالی مجموعه ای از شرایط عمومی و اختصاصی می باشد که شرایط عمومی شامل همه متقاضیان این طرح می باشد ولی برخی دانشجویان از جمله دانشجویان رشته های پزشکی و دانشجویان شاهد و ایثاگر علاوه بر شرایط عمومی بایستی شرایط اختصاصی را نیز دارا باشند. برای اطلاع از شرایط نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان پزشکی و زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر 97 بر روی لینک کلیک نمایید.

 • دانشجویان ترم آخر هر یک از دوره های تحصیلی، مجاز به ثبت نام در طرح نقل و انتقالی نمی باشند.
 • حداقل نیمسال های تحصیلی که باید گذارنده شود تا دانشجو مجاز به ثبت نام در نقل و انتقالی باشد، یک نیمسال تحصیلی می باشد. در واقع دانشجویانی که ترم یک می باشند نمی توانند در طرح نقل و انتقالی ثبت نام نمایند مگر آنکه دارای شرایط خاص باشند.
 • دانشجویانی که یکبار در طول دوره تحصیلی خود، در نقل و انتقال ثبت نام نموده اند، بار برای دوم مجاز به ثبت نام در این طرح نمی باشند. در واقع امکان انتقال دانشجویان دانشگاه های روزانه، در هر یک از دوره های تحصیلی ، فقط یکبار می باشد.
 • عدم منع آموزشی دانشجو
 • رشته و گرایشی که دانشجو در حال تحصیل می باشد، باید در دانشگاه مقصد ارائه شده باشد. ( دانشگاه مقصد دانشگاهی است که دانشجو قصد انتقالی به آن را دارد)
 • دانشجویانی که به صورت بدون آزمون در دانشگاه پذیرفته شده اند، مجاز به ارسال درخواست مبنی بر نقل و انتقالی نمی باشند. در واقع فقط دانشجویان رشته های با آزمون، می توانند در طرح نقل و انتقالی شرکت کنند.
 • دانشجویان غیرایرانی که متقاضی نقل و انتقالی می باشند، باید درخواست آن ها در اداره امور بین الملل و کمیسون نقل و انتقالات، بررسی شود.
 • دانشجویانی که در حال تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور می باشند، امکان انتقال به دانشگاه های کشور را ندارند.
 • مهمان و انتقال دانشجویان به دانشگاه هایی که فرد عضو هیئت علمی یا کارکنان آن می باشد، امکان پذیر نمی باشد. برای مثال دانشجویی که در دانشگاه روزانه 1 در حال تحصیل می باشد و در دانشگاه روزانه 2 جزء هیئت علمی یا کارکنان است. این دانشجو امکان انتقالی از دانشگاه روزانه 1 به دانشگاه روزانه 2 را ندارد.
 • میانگین نمرات دانشجویان متقاضی نقل و انتقالی، باید بالاتر از میانگین نمرات دانشجویان دانشگاه مقصد، در همان رشته تحصیلی باشد. میانگین نمرات دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته بر اساس 3 ترم تحصیلی متوالی و برای دانشجویان دوره کارشناسی ناپیوسته بر اساس 2 ترم تحصیلی، در نظر گرفته می شود.
 • دانشجویان متقاضی ثبت نام در طرح نقل و انتقالی، باید حداقل 12 واحد درسی در دانشگاه مبدا گذرانده باشد (دانشگاه مبدا دانشگاهی است که دانشجو در حال تحصیل در آن است). اگر تعداد واحد درسی پاس شده کمتر از 12 واحد باشد، پذیرش دانشجو در نقل و انتقالی، براساس قوانین و مقررات دانشگاه مقصد، امکان پذیر خواهد شد.
 • مدرک تحصیلی به دانشجویان منتقل شده ارائه می شود، مدرک تحصیلی دانشگاه مقصد می باشد.

شرایط مهمانی گرفتن در دانشگاه های روزانه

 • دانشجویانی که می خواهند در طرح مهمانی شرکت کنند باید علاوه بر گذراندن یک نیمسال تحصیلی در دانشگاه مقصد، حداقل معدل 13 را نیز کسب نمایند.
 • حداکثر نیمسال های تحصیلی مجاز برای مهمان شدن در دوره کارشناسی پیوسته، 4 ترم و در دوره کارشناسی ناپیوسته، 2 ترم می باشد.
 • دانشجویان که دو ترم متوالی معدل بالای 13 را کسب نمایند، در صورت موافقت دانشگاه مبدا و مقصد، می توانند مهمان دائم شوند.
 • برای دنشجویان مهمان، خوابگاه دانشجویی تعلق نمی گیرد.
 • مدرکی که به دانشجویان مهمان ارائه می شود، مدرک تحصیلی دانشگاه مبدا می باشد.

شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه سراسری

زمان ثبت نام نقل و انتقال دانشگاه سراسری

زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه سراسری در سال 97، از روز یکشنبه به تاریخ 1 اردیبهشت ماه آغاز شده بود و تا 31 اردیبهشت نیز ادامه داشت. بنابراین پیش بینی می شود در سال 98 نیز زمان ثبت نام، اردیبهشت ماه باشد. نحوه ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت وزارت علوم تحقیقات می باشد و دانشجویانی که به صورت حضوری به دانشگاه موردنظر مراجعه کنند، به در خواست آن ها توجه نمی شود. با توجه به کم بودن ظرفیت پذیرش در طرح نقل و انتقالی، اولویت پذیرش با کسانی که سریع تر ثبت نام کرده اند. در زمان ثبت نام، در ارائه مدارک و اطلاعات لازم به سایت ثبت نام، دقت کافی داشته باشید زیرا در صورت ارسال اشتباه اطلاعات، امکان جبران وجود نخواهد داشت. اگر پس از مطالعه مطالب فوق ابهامی برایتان ایجاد شد، با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. همچنین با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی از آخرین اخبار مربوط به شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد و سراسری اطلاع یابید.

konkur1.gif

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور 9099071647

تماس از استان تهران 9092305579

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

منبع : شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه سراسری

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 98 - دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 98 - دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 98 - کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 98 - هزینه ثبت نام کنکور سراسری 98 - مدارک ثبت نام کنکور سراسری 98 اعلام نتایج کنکور سراسری 98 -سایت ثبت نام کنکور سراسری 98 - ثبت نام بدون کنکور سراسری 98 - برنامه ریزی کنکور – کارت ورود به جلسه کنکور سراسری – دفترچه ثبت نام کنکور سراسری – کنکور سراسری تجربی – کنکور سراسری هنر – کنکور سراسری منحصرا زبان – شرایط شرکت در کنکور سراسری – رفع محرومیت کنکور – نحوه دریافت کد ایثارگری ارتش و سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری – کنکور – مشاوره کنکور سراسری – روش مطالعه برای کنکور در عید نوروز – آیا کنکور حذف می شود – چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم – ثبت نام مجدد کنکور سراسری – توضیحات کارنامه کنکور – نرم افزار تخمین رتبه کنکور – تاثیر معدل در کنکور – میزان تاثیر معدل در کنکور سراسری 98 - شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه سراسری


/ 0 نظر / 18 بازدید